DEL2V2P543H30LF
Mfr.Part #
DEL2V2P543H30LF
Description
CONN D-SUB PLUG 2POS R/A SLDR
Current Rating :
30A
Operating Temperature :
-55°C~125°C
1 DE E - 2V2 2W2C
Contact Arrangement :
S0P2
Plug, Female Sockets and Male Pins
Voltage - Rated :
300V
UL Flammability Code :
94V-0
Pitch :
6.86mm
Rated Current (Signal) :
7.3A
Contact Resistance :
7.3mOhm
Datasheets
DEL2V2P543H30LF
Introducing D-Sub Connector Assemblies Amphenol Communications Solutions DEL2V2P543H30LF from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C~125°C, Mounting Type:Through Hole, Right Angle, DEL2V2P543H30LF pinout, DEL2V2P543H30LF datasheet PDF, DEL2V2P543H30LF amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Amphenol Communications Solutions DEL2V2P543H30LF ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
DEL2V2P543H30LF Overview
DEL2V2P543H30LF Features
DW series
DEL2V2P543H30LF Applications
There are a lot of Amphenol ICC (FCI)
DEL2V2P543H30LF D-Sub Connectors applications.
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP