DEL2V2P543G30LF
Mfr.Part #
DEL2V2P543G30LF
Description
CONN D-SUB PLUG 2POS R/A SLDR
Current Rating :
30A
Rated Current (Signal) :
7.3A
GENERAL PURPOSE
Number of Terminations :
UL94 V-0
Depth :
20.58mm
UL
Pbfree Code :
yes
Max Voltage Rating (AC) :
300V
UL Flammability Code :
94V-0
Brass
Length :
30.43mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Contact Resistance :
7.3mOhm
Steel, Tin Plated
Max Supply Voltage (AC) :
300V
Pitch :
6.86mm
Datasheets
DEL2V2P543G30LF
Introducing D-Sub Connector Assemblies Amphenol Communications Solutions DEL2V2P543G30LF from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Terminations:2, Operating Temperature:-55°C~125°C, Mounting Type:Through Hole, Right Angle, DEL2V2P543G30LF pinout, DEL2V2P543G30LF datasheet PDF, DEL2V2P543G30LF amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Amphenol Communications Solutions DEL2V2P543G30LF ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
DEL2V2P543G30LF Overview
DEL2V2P543G30LF Features
2 basic kinds of terminations
DW series
DEL2V2P543G30LF Applications
There are a lot of Amphenol ICC (FCI)
DEL2V2P543G30LF D-Sub Connectors applications.
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP