DEL2V2P343G30LF
Mfr.Part #
DEL2V2P343G30LF
Description
CONN D-SUB PLUG 2POS VERT SLDR
Flange Feature :
Board Side (M3)
Contact Finish :
Gold
Pbfree Code :
POLYETHYLENE
Contact Material :
Brass
Filter Feature :
No
Factory Lead Time :
18 Weeks
Max Supply Voltage (AC) :
300V
JESD-609 Code :
e3
Feature :
Board Lock, Grounding Indents
MIL Conformance :
No
Orientation :
Straight
Number of Terminations :
UL Flammability Code :
94V-0
Plug, Female Sockets and Male Pins
Depth :
12.55mm
Shell Finish :
COPPER TIN
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Material Flammability Rating :
UL94 V-0
Shell Size, Connector Layout :
1 DE E - 2V2 2W2C
Power
Max Voltage Rating (AC) :
300V
Current Rating :
30A
Through Hole
Length :
30.43mm
2 (Power)
Pitch :
6.86mm
RoHS Compliant
Radiation Hardening :
Series :
DW
Datasheets
DEL2V2P343G30LF
Introducing D-Sub Connector Assemblies Amphenol Communications Solutions DEL2V2P343G30LF from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Number of Terminations:2, Operating Temperature:-55°C~125°C, DEL2V2P343G30LF pinout, DEL2V2P343G30LF datasheet PDF, DEL2V2P343G30LF amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Amphenol Communications Solutions DEL2V2P343G30LF ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
DEL2V2P343G30LF Overview
DEL2V2P343G30LF Features
2 basic kinds of terminations
DW series
DEL2V2P343G30LF Applications
There are a lot of Amphenol ICC (FCI)
DEL2V2P343G30LF D-Sub Connectors applications.
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP