DEHR33F821KB3B
Mfr.Part #
DEHR33F821KB3B
Description
CAP CER 820PF 3.15KV RADIAL
Lead Pitch :
7.5mm
Lead/Base Style :
Straight
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-25°C~125°C
Length :
12mm
Capacitance :
820pF
Size / Dimension :
0.472Dia 12.00mm
HTS Code :
Lifecycle Status :
DISCONTINUED (Last Updated: 5 months ago)
Voltage - Rated DC :
3kV
Height Seated (Max) :
0.591 15.00mm
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Depth :
6mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
3150V
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
yes
Datasheets
DEHR33F821KB3B
Murata Electronics DEHR33F821KB3B
DEH 820pF Ceramic Capacitor ±10% R 0.472Dia 12.00mm -25°C~125°C 2 Terminations High Voltage, Low Dissipation Factor Through Hole Radial, Disc
DEHR33F821KB3B Overview
A program's size/dimension is 0.472Dia 12.00mm for this device.Its coefficient is R and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.With the voltage 3kV, it is capable of operating.Lead pitch of a capacitor is simply the distance (spacing) between adjacent threads, and its pitch is 7.5mm.
DEHR33F821KB3B Features
a size/dimension of 0.472Dia 12.00mm
with R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 3kV