DEHR32E103KN2A
Mfr.Part #
DEHR32E103KN2A
Description
CAP CER 10000PF 250V RADIAL
Packaging :
Tape and Box (TB)
Lifecycle Status :
DISCONTINUED (Last Updated: 4 months ago)
Voltage - Rated DC :
250V
Lead Pitch :
5mm
Height Seated (Max) :
0.591 15.00mm
Packing Method :
Ammo Pack
Depth :
4mm
Size / Dimension :
0.472Dia 12.00mm
Operating Temperature :
-25°C~125°C
REACH SVHC :
No SVHC
Capacitance :
10000pF
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Tolerance :
±10%
Length :
12mm
Datasheets
DEHR32E103KN2A
Murata Electronics DEHR32E103KN2A
DEH 10000pF Ceramic Capacitor ±10% R 0.472Dia 12.00mm -25°C~125°C 2 Terminations High Voltage, Low Dissipation Factor Through Hole Radial, Disc
DEHR32E103KN2A Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.472Dia 12.00mm.This coefficient equals R indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.The voltage - Rated DC of 250V allows it to function.Ceramic capacitor is the distance between adjacent threads that determines the lead pCeramic capacitorch of a capacCeramic capacitoror.
DEHR32E103KN2A Features
a size/dimension of 0.472Dia 12.00mm
with R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 250V