DEHR32E222KA2B
Mfr.Part #
DEHR32E222KA2B
Description
CAP CER 2200PF 250V RADIAL
Depth :
4mm
Capacitance :
2200pF
Size / Dimension :
0.315Dia 8.00mm
Tolerance :
±10%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Pbfree Code :
yes
Length :
8mm
Operating Temperature :
-25°C~125°C
Packaging :
Bulk
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Height Seated (Max) :
0.433 11.00mm
Voltage - Rated DC :
250V
Lead Pitch :
5mm
Datasheets
DEHR32E222KA2B
Murata Electronics DEHR32E222KA2B
DEH 2200pF Ceramic Capacitor ±10% R 0.315Dia 8.00mm -25°C~125°C 2 Terminations High Voltage, Low Dissipation Factor Through Hole Radial, Disc
DEHR32E222KA2B Overview
This device's program size/dimension is 0.315Dia 8.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.A voltage of 250V can be used for operation.In a capacitor, the lead pitch is just the distance (spacing) between adjacent threads.
DEHR32E222KA2B Features
a size/dimension of 0.315Dia 8.00mm
with R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 250V