DEHR32E221KB2B
Mfr.Part #
DEHR32E221KB2B
Description
CAP CER 220PF 250V RADIAL
Depth :
4mm
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Packaging :
Bulk
Voltage - Rated DC :
250V
Length :
6mm
Size / Dimension :
0.236Dia 6.00mm
Capacitance :
220pF
Operating Temperature :
-25°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.354 9.00mm
Tolerance :
±10%
Lead Pitch :
5mm
Datasheets
DEHR32E221KB2B
Murata Electronics DEHR32E221KB2B
DEH 220pF Ceramic Capacitor ±10% R 0.236Dia 6.00mm -25°C~125°C 2 Terminations High Voltage, Low Dissipation Factor Through Hole Radial, Disc
DEHR32E221KB2B Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.236Dia 6.00mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is R.Ceramic capacitor runs on voltage of 250V - Rated DC.An unbalanced capacitor has a pitch of 1 (the distance between adjacent threads).
DEHR32E221KB2B Features
a size/dimension of 0.236Dia 6.00mm
with R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 250V