DEHR32E222KB2B
Mfr.Part #
DEHR32E222KB2B
Description
CAP CER 2200PF 250V RADIAL
Lead Pitch :
5mm
Capacitance :
2200pF
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated DC :
250V
Size / Dimension :
0.315Dia 8.00mm
Length :
8mm
Packaging :
Bulk
Height Seated (Max) :
0.433 11.00mm
Operating Temperature :
-25°C~125°C
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Depth :
4mm
Datasheets
DEHR32E222KB2B
Murata Electronics DEHR32E222KB2B
DEH 2200pF Ceramic Capacitor ±10% R 0.315Dia 8.00mm -25°C~125°C 2 Terminations High Voltage, Low Dissipation Factor Through Hole Radial, Disc
DEHR32E222KB2B Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.315Dia 8.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 250V, it can operate.5mm is the pitch of the lead of a capacitor, which is simply the distance (spacing) between adjacent threads.
DEHR32E222KB2B Features
a size/dimension of 0.315Dia 8.00mm
with R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 250V