DEHR32E152KN2A
Mfr.Part #
DEHR32E152KN2A
Description
CAP CER 1500PF 250V RADIAL
Tolerance :
±10%
Packaging :
Tape and Box (TB)
Size Code :
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Packing Method :
Ammo Pack
Size / Dimension :
0.276Dia 7.00mm
Capacitance :
1500pF
Lead Pitch :
5mm
Depth :
4mm
Voltage - Rated DC :
250V
Height Seated (Max) :
0.394 10.00mm
Operating Temperature :
-25°C~125°C
Length :
7mm
Datasheets
DEHR32E152KN2A
Murata Electronics DEHR32E152KN2A
DEH 1500pF Ceramic Capacitor ±10% R 0.276Dia 7.00mm -25°C~125°C 2 Terminations High Voltage, Low Dissipation Factor Through Hole Radial, Disc
DEHR32E152KN2A Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.276Dia 7.00mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is R.Ceramic capacitor is able to operate wCeramic capacitorh the voltage - Rated DC of 250V.The lead pitch of a capacitor is simply the distance (spacing) between adjacent threads, and its pitch is 5mm.
DEHR32E152KN2A Features
a size/dimension of 0.276Dia 7.00mm
with R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 250V