DEHR32E222KN2A
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DEHR32E222KN2A
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
Radial, Disc
Datasheet
Download
Description
CAP CER 2200PF 250V RADIAL
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Ceramic Capacitors
Lead Style :
Straight
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Mounting Type :
Through Hole
Depth :
4mm
Lead/Base Style :
Straight
Termination :
Radial
Height Seated (Max) :
0.433 11.00mm
Mount :
Through Hole
Voltage - Rated DC :
250V
Temperature Coefficient :
R
Tolerance :
±10%
Lifecycle Status :
DISCONTINUED (Last Updated: 5 months ago)
Size / Dimension :
0.315Dia 8.00mm
Series :
DEH
Min Operating Temperature :
-25°C
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Package / Case :
Radial, Disc
Radiation Hardening :
No
Lead Pitch :
5mm
Max Operating Temperature :
125°C
Packaging :
Tape and Box (TB)
Capacitance :
2200pF
Voltage - Rated :
250V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Feature :
High Voltage, Low Dissipation Factor
Operating Temperature :
-25°C~125°C
Composition :
Ceramic
Applications :
GENERAL PURPOSE
Lead Diameter :
600 µm
Datasheets
DEHR32E222KN2A
Murata Electronics DEHR32E222KN2A
DEH 2200pF 250V Ceramic Capacitor ±10% R 0.315Dia 8.00mm -25°C~125°C High Voltage, Low Dissipation Factor Through Hole Radial, Disc
DEHR32E222KN2A Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.315Dia 8.00mm.The operating temperature should be greater than -25°C in order to achieve stable operation.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 250V, it can operate.5mm is the pitch of the lead of a capacitor, which is simply the distance (spacing) between adjacent threads.
DEHR32E222KN2A Features
a size/dimension of 0.315Dia 8.00mm
with R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 250V