DEHR32E221KN2A
Mfr.Part #
DEHR32E221KN2A
Description
CAP CER 220PF 250V RADIAL
Depth :
4mm
Length :
6mm
Radial, Disc
Packing Method :
Ammo Pack
Capacitance :
220pF
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Size / Dimension :
0.236Dia 6.00mm
Size Code :
Height Seated (Max) :
0.354 9.00mm
Operating Temperature :
-25°C~125°C
HTS Code :
Packaging :
Tape and Box (TB)
Voltage - Rated DC :
250V
Tolerance :
±10%
Lead Pitch :
5mm
Datasheets
DEHR32E221KN2A
Murata Electronics DEHR32E221KN2A
DEH 220pF Ceramic Capacitor ±10% R 0.236Dia 6.00mm -25°C~125°C 2 Terminations High Voltage, Low Dissipation Factor Through Hole Radial, Disc
DEHR32E221KN2A Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.236Dia 6.00mm.This coefficient equals R indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.The voltage - Rated DC of 250V allows it to function.Ceramic capacitor is the distance between adjacent threads that determines the lead pCeramic capacitorch of a capacCeramic capacitoror.
DEHR32E221KN2A Features
a size/dimension of 0.236Dia 6.00mm
with R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 250V