DEHR32E152KA2B
Mfr.Part #
DEHR32E152KA2B
Description
CAP CER 1500PF 250V RADIAL
Depth :
4mm
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.276Dia 7.00mm
Operating Temperature :
-25°C~125°C
Lead Pitch :
5mm
Size Code :
Lifecycle Status :
DISCONTINUED (Last Updated: 4 months ago)
Lead Free :
Lead Free
Capacitance :
1500pF
Voltage - Rated DC :
250V
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Length :
7mm
Height Seated (Max) :
0.394 10.00mm
Tolerance :
±10%
Datasheets
DEHR32E152KA2B
Murata Electronics DEHR32E152KA2B
DEH 1500pF Ceramic Capacitor ±10% R 0.276Dia 7.00mm -25°C~125°C 2 Terminations High Voltage, Low Dissipation Factor Through Hole Radial, Disc
DEHR32E152KA2B Overview
A 0.276Dia 7.00mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is R.This device can operate on voltage - Rated DC of 250V.There is no lead pitch on capacitors, and it is simply the distance (spacing) between adjacent threads.
DEHR32E152KA2B Features
a size/dimension of 0.276Dia 7.00mm
with R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 250V