DEHR33F681KN3A
Mfr.Part #
DEHR33F681KN3A
Description
CAP CER 680PF 3.15KV RADIAL
Voltage - Rated DC :
3kV
Packaging :
Tape and Box (TB)
Tolerance :
±10%
Depth :
6mm
Lead/Base Style :
Straight
Lead Pitch :
7.5mm
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Operating Temperature :
-25°C~125°C
Size / Dimension :
0.433Dia 11.00mm
Height Seated (Max) :
0.551 14.00mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
3150V
Number of Terminations :
2
Length :
11mm
Capacitance :
680pF
Packing Method :
Ammo Pack
Datasheets
DEHR33F681KN3A
Murata Electronics DEHR33F681KN3A
DEH 680pF Ceramic Capacitor ±10% R 0.433Dia 11.00mm -25°C~125°C 2 Terminations High Voltage, Low Dissipation Factor Through Hole Radial, Disc
DEHR33F681KN3A Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.433Dia 11.00mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is R.Ceramic capacitor runs on voltage of 3kV - Rated DC.An unbalanced capacitor has a pitch of 1 (the distance between adjacent threads).
DEHR33F681KN3A Features
a size/dimension of 0.433Dia 11.00mm
with R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 3kV