DEHR33F681KB3B
Mfr.Part #
DEHR33F681KB3B
Description
CAP CER 680PF 3.15KV RADIAL
Capacitance :
680pF
Depth :
6mm
Height Seated (Max) :
0.551 14.00mm
Lead/Base Style :
Straight
Lead Pitch :
7.5mm
Voltage - Rated DC :
3kV
Operating Temperature :
-25°C~125°C
Size / Dimension :
0.433Dia 11.00mm
Lifecycle Status :
DISCONTINUED (Last Updated: 5 months ago)
Tolerance :
±10%
Packaging :
Bulk
Size Code :
Length :
11mm
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
3150V
HTS Code :
Datasheets
DEHR33F681KB3B
Murata Electronics DEHR33F681KB3B
DEH 680pF Ceramic Capacitor ±10% R 0.433Dia 11.00mm -25°C~125°C 2 Terminations High Voltage, Low Dissipation Factor Through Hole Radial, Disc
DEHR33F681KB3B Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.433Dia 11.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 3kV, it can operate.7.5mm is the pitch of the lead of a capacitor, which is simply the distance (spacing) between adjacent threads.
DEHR33F681KB3B Features
a size/dimension of 0.433Dia 11.00mm
with R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 3kV