DEHR33F681KA3B
Mfr.Part #
DEHR33F681KA3B
Description
CAP CER 680PF 3.15KV RADIAL
DEH
Lifecycle Status :
DISCONTINUED (Last Updated: 5 months ago)
Voltage - Rated DC :
3kV
Operating Temperature :
-25°C~125°C
Size / Dimension :
0.433Dia 11.00mm
Depth :
6mm
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Lead Pitch :
7.5mm
Packaging :
Bulk
Capacitance :
680pF
Height Seated (Max) :
0.551 14.00mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
3150V
Tolerance :
±10%
Lead Length :
25mm
Ceramic
Lead Free :
Lead Free
Datasheets
DEHR33F681KA3B
Murata Electronics DEHR33F681KA3B
DEH 680pF Ceramic Capacitor ±10% R 0.433Dia 11.00mm -25°C~125°C 2 Terminations High Voltage, Low Dissipation Factor Through Hole Radial, Disc
DEHR33F681KA3B Overview
Programs on this device are of 0.433Dia 11.00mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with R being the highest temperature coefficient.The unit can operate at 3kV Volts DC - Rated DC.There is no pitch on capacitors. The pitch on capacitors is simply the distance (spacing) between adjacent threads.
DEHR33F681KA3B Features
a size/dimension of 0.433Dia 11.00mm
with R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 3kV