DEHR33F471KN3A
Mfr.Part #
DEHR33F471KN3A
Description
CAP CER 470PF 3.15KV RADIAL
Lead Pitch :
7.5mm
Lead Free :
Lead Free
Voltage - Rated DC :
3kV
Operating Temperature :
-25°C~125°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Packing Method :
Ammo Pack
Size / Dimension :
0.394Dia 10.00mm
HTS Code :
Tolerance :
±10%
Capacitance :
470pF
Lifecycle Status :
DISCONTINUED (Last Updated: 4 months ago)
Packaging :
Tape and Box (TB)
Size Code :
Length :
10mm
Depth :
6mm
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Height Seated (Max) :
0.512 13.00mm
Lead/Base Style :
Straight
Rated (DC) Voltage (URdc) :
3150V
yes
Radiation Hardening :
No
Datasheets
DEHR33F471KN3A
Murata Electronics DEHR33F471KN3A
DEH 470pF Ceramic Capacitor ±10% R 0.394Dia 10.00mm -25°C~125°C 2 Terminations High Voltage, Low Dissipation Factor Through Hole Radial, Disc
DEHR33F471KN3A Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.394Dia 10.00mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is R.Ceramic capacitor is able to operate wCeramic capacitorh the voltage - Rated DC of 3kV.The lead pitch of a capacitor is simply the distance (spacing) between adjacent threads, and its pitch is 7.5mm.
DEHR33F471KN3A Features
a size/dimension of 0.394Dia 10.00mm
with R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 3kV