DEHR33F471KB3B
Mfr.Part #
DEHR33F471KB3B
Description
CAP CER 470PF 3.15KV RADIAL
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Depth :
6mm
Size / Dimension :
0.394Dia 10.00mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
3150V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Pitch :
7.5mm
Lead/Base Style :
Straight
Capacitance :
470pF
Voltage - Rated DC :
3kV
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±10%
Height Seated (Max) :
0.512 13.00mm