DEHR33F471KA3B
Mfr.Part #
DEHR33F471KA3B
Description
CAP CER 470PF 3.15KV RADIAL
Lead/Base Style :
Flat
Lead Pitch :
7.5mm
Lead Length :
25mm
Size / Dimension :
0.394Dia 10.00mm
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated DC :
3.15kV
Operating Temperature :
-25°C~125°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
3150V
Height Seated (Max) :
0.512 13.00mm
Depth :
6mm
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Packaging :
Bulk
HTS Code :
Capacitance :
470pF
Lead Style :
Straight
Radial
Lead Free :
Lead Free
RoHS Status :
RoHS Compliant
Datasheets
DEHR33F471KA3B
Murata Electronics DEHR33F471KA3B
DEH 470pF Ceramic Capacitor ±10% R 0.394Dia 10.00mm -25°C~125°C 2 Terminations High Voltage, Low Dissipation Factor Through Hole Radial, Disc
DEHR33F471KA3B Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.394Dia 10.00mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is R.Powered by voltage of 3.15kV, it can be operated with a voltage of rated DC.A capacitor's lead pitch is simply the spacing between adjacent threads, which is the value of 7.5mm.
DEHR33F471KA3B Features
a size/dimension of 0.394Dia 10.00mm
with R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 3.15kV