DEHR33F391KN3A
Mfr.Part #
DEHR33F391KN3A
Description
CAP CER 390PF 3.15KV RADIAL
Size / Dimension :
0.354Dia 9.00mm
Lead Pitch :
7.5mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
3150V
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Depth :
6mm
Tolerance :
±10%
Length :
9mm
Operating Temperature :
-25°C~125°C
DEH
Packing Method :
Ammo Pack
Packaging :
Tape and Box (TB)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated DC :
3kV
Height Seated (Max) :
0.472 12.00mm
Capacitance :
390pF
Datasheets
DEHR33F391KN3A
Murata Electronics DEHR33F391KN3A
DEH 390pF Ceramic Capacitor ±10% R 0.354Dia 9.00mm -25°C~125°C 2 Terminations High Voltage, Low Dissipation Factor Through Hole Radial, Disc
DEHR33F391KN3A Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.354Dia 9.00mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is R.Powered by voltage of 3kV, it can be operated with a voltage of rated DC.A capacitor's lead pitch is simply the spacing between adjacent threads, which is the value of 7.5mm.
DEHR33F391KN3A Features
a size/dimension of 0.354Dia 9.00mm
with R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 3kV