DEHR33F391KA3B
Mfr.Part #
DEHR33F391KA3B
Description
CAP CER 390PF 3.15KV RADIAL
Operating Temperature :
-25°C~125°C
Radial
Lead Length :
25mm
Tolerance :
±10%
Capacitance :
390pF
Lead Style :
Straight
Lead Pitch :
7.5mm
Height Seated (Max) :
0.472 12.00mm
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Size Code :
Lead Free :
Lead Free
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated DC :
3.15kV
Size / Dimension :
0.354Dia 9.00mm
Depth :
6mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
3150V
Ceramic
Radiation Hardening :
No
Datasheets
DEHR33F391KA3B
Murata Electronics DEHR33F391KA3B
DEH 390pF Ceramic Capacitor ±10% R 0.354Dia 9.00mm -25°C~125°C 2 Terminations High Voltage, Low Dissipation Factor Through Hole Radial, Disc
DEHR33F391KA3B Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.354Dia 9.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 3.15kV, it can operate.7.5mm is the pitch of the lead of a capacitor, which is simply the distance (spacing) between adjacent threads.
DEHR33F391KA3B Features
a size/dimension of 0.354Dia 9.00mm
with R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 3.15kV