DEHR33F331KN3A
Mfr.Part #
DEHR33F331KN3A
Description
CAP CER 330PF 3.15KV RADIAL
Tolerance :
±10%
No
Length :
8mm
Operating Temperature :
-25°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.433 11.00mm
Depth :
6mm
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Voltage - Rated DC :
3kV
Packaging :
Tape and Box (TB)
2
Lead Free :
Lead Free
Lead Pitch :
7.5mm
Mounting Type :
Through Hole
Radiation Hardening :
HTS Code :
Packing Method :
Ammo Pack
Capacitance :
330pF
Size / Dimension :
0.315Dia 8.00mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
3150V
Datasheets
DEHR33F331KN3A
Murata Electronics DEHR33F331KN3A
DEH 330pF Ceramic Capacitor ±10% R 0.315Dia 8.00mm -25°C~125°C 2 Terminations High Voltage, Low Dissipation Factor Through Hole Radial, Disc
DEHR33F331KN3A Overview
This device's program size/dimension is 0.315Dia 8.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.A voltage of 3kV can be used for operation.In a capacitor, the lead pitch is just the distance (spacing) between adjacent threads.
DEHR33F331KN3A Features
a size/dimension of 0.315Dia 8.00mm
with R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 3kV