DEHR33F331KB3B
Mfr.Part #
DEHR33F331KB3B
Description
CAP CER 330PF 3.15KV RADIAL
Ceramic Capacitors
Max Operating Temperature :
125°C
Lead Pitch :
7.5mm
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.315Dia 8.00mm
Height Seated (Max) :
0.433 11.00mm
Voltage - Rated DC :
3kV
Depth :
6mm
Capacitance :
330pF
Operating Temperature :
-25°C~125°C
Ceramic
Min Operating Temperature :
-25°C
Lead/Base Style :
Formed Leads
Voltage - Rated :
3150V 3.15kV
Datasheets
DEHR33F331KB3B
Murata Electronics DEHR33F331KB3B
DEH 330pF 3150V 3.15kV Ceramic Capacitor ±10% R 0.315Dia 8.00mm -25°C~125°C High Voltage, Low Dissipation Factor Through Hole Radial, Disc
DEHR33F331KB3B Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.315Dia 8.00mm.In order to achieve stable operation, the operating temperature should be greater than -25°C.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is R.Ceramic capacitor is able to operate wCeramic capacitorh the voltage - Rated DC of 3kV.The lead pitch of a capacitor is simply the distance (spacing) between adjacent threads, and its pitch is 7.5mm.
DEHR33F331KB3B Features
a size/dimension of 0.315Dia 8.00mm
with R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 3kV