DEHR33F331KA3B
Mfr.Part #
DEHR33F331KA3B
Description
CAP CER 330PF 3.15KV RADIAL
Size / Dimension :
0.315Dia 8.00mm
Height Seated (Max) :
0.433 11.00mm
HTS Code :
Lead Length :
25mm
Lead/Base Style :
Formed Leads
Lead Free :
Lead Free
600 µm
Diameter :
8mm
Operating Temperature :
-25°C~125°C
Capacitance :
330pF
Rated (DC) Voltage (URdc) :
3150V
Radiation Hardening :
No
Voltage - Rated DC :
3.15kV
Depth :
6mm
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Lead Pitch :
7.5mm
Tolerance :
±10%
Datasheets
DEHR33F331KA3B
Murata Electronics DEHR33F331KA3B
DEH 330pF Ceramic Capacitor ±10% R 0.315Dia 8.00mm -25°C~125°C 2 Terminations High Voltage, Low Dissipation Factor Through Hole Radial, Disc
DEHR33F331KA3B Overview
A 0.315Dia 8.00mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is R.This device can operate on voltage - Rated DC of 3.15kV.There is no lead pitch on capacitors, and it is simply the distance (spacing) between adjacent threads.
DEHR33F331KA3B Features
a size/dimension of 0.315Dia 8.00mm
with R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 3.15kV