DEHR33F272KB4B
Mfr.Part #
DEHR33F272KB4B
Description
CAP CER 2700PF 3.15KV RADIAL
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Size Code :
Capacitance :
2700pF
Rated (DC) Voltage (URdc) :
3150V
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-25°C~125°C
Number of Terminations :
2
Length :
19mm
Depth :
6mm
Voltage - Rated DC :
3kV
Lead Pitch :
10mm
Height Seated (Max) :
0.866 22.00mm
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.748Dia 19.00mm
Datasheets
DEHR33F272KB4B
Murata Electronics DEHR33F272KB4B
DEH 2700pF Ceramic Capacitor ±10% R 0.748Dia 19.00mm -25°C~125°C 2 Terminations High Voltage, Low Dissipation Factor Through Hole Radial, Disc
DEHR33F272KB4B Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.748Dia 19.00mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is R.Ceramic capacitor is able to operate wCeramic capacitorh the voltage - Rated DC of 3kV.The lead pitch of a capacitor is simply the distance (spacing) between adjacent threads, and its pitch is 10mm.
DEHR33F272KB4B Features
a size/dimension of 0.748Dia 19.00mm
with R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 3kV