DEHR33F271KD3B
Mfr.Part #
DEHR33F271KD3B
Description
CAP CER 270PF 3.15KV RADIAL
Height Seated (Max) :
0.394 10.00mm
Lead Diameter :
600 µm
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±10%
Capacitance :
270pF
Lead Pitch :
7.5mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
3150V
Size / Dimension :
0.276Dia 7.00mm
Depth :
6mm
GENERAL PURPOSE
Length :
7mm
Voltage - Rated DC :
3kV
Lead Style :
Straight
Operating Temperature :
-25°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Datasheets
DEHR33F271KD3B
Murata Electronics DEHR33F271KD3B
DEH 270pF Ceramic Capacitor ±10% R 0.276Dia 7.00mm -25°C~125°C 2 Terminations High Voltage, Low Dissipation Factor Through Hole Radial, Disc
DEHR33F271KD3B Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.276Dia 7.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 3kV, it can operate.7.5mm is the pitch of the lead of a capacitor, which is simply the distance (spacing) between adjacent threads.
DEHR33F271KD3B Features
a size/dimension of 0.276Dia 7.00mm
with R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 3kV