DEHR33F222KB3B
Mfr.Part #
DEHR33F222KB3B
Description
CAP CER 2200PF 3.15KV RADIAL
Radial
Lead/Base Style :
Formed Leads
Lead Style :
Formed Leads
Rated (DC) Voltage (URdc) :
3150V
Capacitance :
2200pF
HTS Code :
Voltage - Rated DC :
3kV
Tolerance :
±10%
Lead Pitch :
7.5mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
17mm
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Height Seated (Max) :
0.787 20.00mm
Operating Temperature :
-25°C~125°C
Size / Dimension :
0.669Dia 17.00mm
Depth :
6mm
Datasheets
DEHR33F222KB3B
Murata Electronics DEHR33F222KB3B
DEH 2200pF Ceramic Capacitor ±10% R 0.669Dia 17.00mm -25°C~125°C 2 Terminations High Voltage, Low Dissipation Factor Through Hole Radial, Disc
DEHR33F222KB3B Overview
Programs on this device are of 0.669Dia 17.00mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with R being the highest temperature coefficient.The unit can operate at 3kV Volts DC - Rated DC.There is no pitch on capacitors. The pitch on capacitors is simply the distance (spacing) between adjacent threads.
DEHR33F222KB3B Features
a size/dimension of 0.669Dia 17.00mm
with R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 3kV