DEHR33F182KA3B
Mfr.Part #
DEHR33F182KA3B
Description
CAP CER 1800PF 3.15KV RADIAL
Size / Dimension :
0.630Dia 16.00mm
2
Lead Length :
25mm
Lead Style :
Formed Leads
Voltage - Rated DC :
3.15kV
Operating Temperature :
-25°C~125°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
3150V
Packaging :
Bulk
Size Code :
Depth :
6mm
Tolerance :
±10%
Lead Pitch :
7.5mm
Capacitance :
1800pF
Height Seated (Max) :
0.748 19.00mm
Lead Free :
Lead Free
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Through Hole
Lead/Base Style :
Formed Leads
Datasheets
DEHR33F182KA3B
Murata Electronics DEHR33F182KA3B
DEH 1800pF Ceramic Capacitor ±10% R 0.630Dia 16.00mm -25°C~125°C 2 Terminations High Voltage, Low Dissipation Factor Through Hole Radial, Disc
DEHR33F182KA3B Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.630Dia 16.00mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is R.Ceramic capacitor runs on voltage of 3.15kV - Rated DC.An unbalanced capacitor has a pitch of 1 (the distance between adjacent threads).
DEHR33F182KA3B Features
a size/dimension of 0.630Dia 16.00mm
with R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 3.15kV