DEHR33F181KP3A
Mfr.Part #
DEHR33F181KP3A
Description
CAP CER 180PF 3.15KV RADIAL
Tolerance :
±10%
Capacitance :
180pF
Depth :
6mm
Size / Dimension :
0.276Dia 7.00mm
Length :
7mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Lead Pitch :
7.5mm
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Height Seated (Max) :
0.394 10.00mm
Lead Style :
Straight
Packing Method :
Ammo Pack
Rated (DC) Voltage (URdc) :
3150V
Voltage - Rated DC :
3kV
Operating Temperature :
-25°C~125°C
Datasheets
DEHR33F181KP3A
Murata Electronics DEHR33F181KP3A
DEH 180pF Ceramic Capacitor ±10% R 0.276Dia 7.00mm -25°C~125°C 2 Terminations High Voltage, Low Dissipation Factor Through Hole Radial, Disc
DEHR33F181KP3A Overview
A program's size/dimension is 0.276Dia 7.00mm for this device.Its coefficient is R and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.With the voltage 3kV, it is capable of operating.Lead pitch of a capacitor is simply the distance (spacing) between adjacent threads, and its pitch is 7.5mm.
DEHR33F181KP3A Features
a size/dimension of 0.276Dia 7.00mm
with R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 3kV