DEHR33F181KD3B
Mfr.Part #
DEHR33F181KD3B
Description
CAP CER 180PF 3.15KV RADIAL
Operating Temperature :
-25°C~125°C
Tolerance :
±10%
Lead Style :
Straight
Lead Pitch :
7.5mm
Depth :
6mm
Packaging :
Bulk
Height Seated (Max) :
0.394 10.00mm
Size / Dimension :
0.276Dia 7.00mm
Length :
7mm
Voltage - Rated DC :
3kV
Capacitance :
180pF
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
3150V
Datasheets
DEHR33F181KD3B
Murata Electronics DEHR33F181KD3B
DEH 180pF Ceramic Capacitor ±10% R 0.276Dia 7.00mm -25°C~125°C 2 Terminations High Voltage, Low Dissipation Factor Through Hole Radial, Disc
DEHR33F181KD3B Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.276Dia 7.00mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is R.Ceramic capacitor is able to operate wCeramic capacitorh the voltage - Rated DC of 3kV.The lead pitch of a capacitor is simply the distance (spacing) between adjacent threads, and its pitch is 7.5mm.
DEHR33F181KD3B Features
a size/dimension of 0.276Dia 7.00mm
with R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 3kV