DEHR33F151KP3A
Mfr.Part #
DEHR33F151KP3A
Description
CAP CER 150PF 3.15KV RADIAL
Height Seated (Max) :
0.394 10.00mm
Operating Temperature :
-25°C~125°C
Packaging :
Tape and Box (TB)
Capacitance :
150pF
Length :
7mm
Tolerance :
±10%
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Size Code :
Voltage - Rated DC :
3kV
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packing Method :
Ammo Pack
Size / Dimension :
0.276Dia 7.00mm
Lead Pitch :
7.5mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
3150V
Depth :
6mm
Material :
Datasheets
DEHR33F151KP3A
Murata Electronics DEHR33F151KP3A
DEH 150pF Ceramic Capacitor ±10% R 0.276Dia 7.00mm -25°C~125°C 2 Terminations High Voltage, Low Dissipation Factor Through Hole Radial, Disc
DEHR33F151KP3A Overview
A 0.276Dia 7.00mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is R.This device can operate on voltage - Rated DC of 3kV.There is no lead pitch on capacitors, and it is simply the distance (spacing) between adjacent threads.
DEHR33F151KP3A Features
a size/dimension of 0.276Dia 7.00mm
with R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 3kV