DEHR33F151KD3B
Mfr.Part #
DEHR33F151KD3B
Description
CAP CER 150PF 3.15KV RADIAL
Rated (DC) Voltage (URdc) :
3150V
Height Seated (Max) :
0.394 10.00mm
Depth :
6mm
Operating Temperature :
-25°C~125°C
Tolerance :
±10%
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Lead Pitch :
7.5mm
Voltage - Rated DC :
3kV
Capacitance :
150pF
R
Length :
7mm
Size / Dimension :
0.276Dia 7.00mm
Datasheets
DEHR33F151KD3B
Murata Electronics DEHR33F151KD3B
DEH 150pF Ceramic Capacitor ±10% R 0.276Dia 7.00mm -25°C~125°C 2 Terminations High Voltage, Low Dissipation Factor Through Hole Radial, Disc
DEHR33F151KD3B Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.276Dia 7.00mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is R.Ceramic capacitor runs on voltage of 3kV - Rated DC.An unbalanced capacitor has a pitch of 1 (the distance between adjacent threads).
DEHR33F151KD3B Features
a size/dimension of 0.276Dia 7.00mm
with R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 3kV