DEHR33F151KC3B
Mfr.Part #
DEHR33F151KC3B
Description
CAP CER 150PF 3.15KV RADIAL
Operating Temperature :
-25°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.394 10.00mm
Lifecycle Status :
DISCONTINUED (Last Updated: 5 months ago)
Lead Length :
25mm
Capacitance :
150pF
Depth :
6mm
Through Hole
Lead Free :
Lead Free
Tolerance :
±10%
Lead Pitch :
7.5mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
3150V
No
Radiation Hardening :
Voltage - Rated DC :
3kV
Size / Dimension :
0.276Dia 7.00mm
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Datasheets
DEHR33F151KC3B
Murata Electronics DEHR33F151KC3B
DEH 150pF Ceramic Capacitor ±10% R 0.276Dia 7.00mm -25°C~125°C 2 Terminations High Voltage, Low Dissipation Factor Through Hole Radial, Disc
DEHR33F151KC3B Overview
A program's size/dimension is 0.276Dia 7.00mm for this device.Its coefficient is R and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.With the voltage 3kV, it is capable of operating.Lead pitch of a capacitor is simply the distance (spacing) between adjacent threads, and its pitch is 7.5mm.
DEHR33F151KC3B Features
a size/dimension of 0.276Dia 7.00mm
with R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 3kV