DEHR33F122KB3B
Mfr.Part #
DEHR33F122KB3B
Description
CAP CER 1200PF 3.15KV RADIAL
Lead/Base Style :
Voltage - Rated DC :
3kV
Tolerance :
±10%
Height Seated (Max) :
0.669 17.00mm
Lead Pitch :
7.5mm
Lead Style :
Formed Leads
Operating Temperature :
-25°C~125°C
Number of Terminations :
2
Length :
14mm
Size / Dimension :
0.551Dia 14.00mm
Capacitance :
1200pF
Size Code :
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Depth :
6mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
3150V
Datasheets
DEHR33F122KB3B
Murata Electronics DEHR33F122KB3B
DEH 1200pF Ceramic Capacitor ±10% R 0.551Dia 14.00mm -25°C~125°C 2 Terminations High Voltage, Low Dissipation Factor Through Hole Radial, Disc
DEHR33F122KB3B Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.551Dia 14.00mm.This coefficient equals R indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.The voltage - Rated DC of 3kV allows it to function.Ceramic capacitor is the distance between adjacent threads that determines the lead pCeramic capacitorch of a capacCeramic capacitoror.
DEHR33F122KB3B Features
a size/dimension of 0.551Dia 14.00mm
with R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 3kV