DEHR33F102KB3B
Mfr.Part #
DEHR33F102KB3B
Description
CAP CER 1000PF 3.15KV RADIAL
Lead Pitch :
7.5mm
Lead Style :
Formed Leads
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Depth :
6mm
Operating Temperature :
-25°C~125°C
Voltage - Rated DC :
3kV
Size / Dimension :
0.512Dia 13.00mm
Lead/Base Style :
Straight
Height Seated (Max) :
0.630 16.00mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
3150V
Capacitance :
1000pF
Tolerance :
±10%
Series :
DEH
Length :
13mm
Datasheets
DEHR33F102KB3B
Murata Electronics DEHR33F102KB3B
DEH 1000pF Ceramic Capacitor ±10% R 0.512Dia 13.00mm -25°C~125°C 2 Terminations High Voltage, Low Dissipation Factor Through Hole Radial, Disc
DEHR33F102KB3B Overview
This device's program size/dimension is 0.512Dia 13.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.A voltage of 3kV can be used for operation.In a capacitor, the lead pitch is just the distance (spacing) between adjacent threads.
DEHR33F102KB3B Features
a size/dimension of 0.512Dia 13.00mm
with R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 3kV