DEHR33D821KN3A
Mfr.Part #
DEHR33D821KN3A
Description
CAP CER 820PF 2KV RADIAL
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Operating Temperature :
-25°C~125°C
Capacitance :
820pF
Length :
11mm
Size / Dimension :
0.433Dia 11.00mm
Pbfree Code :
yes
Packaging :
Tape and Box (TB)
Tolerance :
±10%
1 (Unlimited)
Radiation Hardening :
No
Height Seated (Max) :
0.551 14.00mm
Size Code :
Packing Method :
Ammo Pack
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2000V
Lead Pitch :
7.5mm
Depth :
5mm
Voltage - Rated DC :
2kV
Datasheets
DEHR33D821KN3A
Murata Electronics DEHR33D821KN3A
DEH 820pF Ceramic Capacitor ±10% R 0.433Dia 11.00mm -25°C~125°C 2 Terminations High Voltage, Low Dissipation Factor Through Hole Radial, Disc
DEHR33D821KN3A Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.433Dia 11.00mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is R.Ceramic capacitor is able to operate wCeramic capacitorh the voltage - Rated DC of 2kV.The lead pitch of a capacitor is simply the distance (spacing) between adjacent threads, and its pitch is 7.5mm.
DEHR33D821KN3A Features
a size/dimension of 0.433Dia 11.00mm
with R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 2kV