DEHR33D681KN3A
Mfr.Part #
DEHR33D681KN3A
Description
CAP CER 680PF 2KV RADIAL
Depth :
5mm
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Tolerance :
±10%
1 (Unlimited)
Radiation Hardening :
No
Capacitance :
680pF
Height Seated (Max) :
0.512 13.00mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2000V
Lead Pitch :
7.5mm
Packing Method :
Ammo Pack
Voltage - Rated DC :
2kV
Size / Dimension :
0.394Dia 10.00mm
Length :
10mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Operating Temperature :
-25°C~125°C
Datasheets
DEHR33D681KN3A
Murata Electronics DEHR33D681KN3A
DEH 680pF Ceramic Capacitor ±10% R 0.394Dia 10.00mm -25°C~125°C 2 Terminations High Voltage, Low Dissipation Factor Through Hole Radial, Disc
DEHR33D681KN3A Overview
A program's size/dimension is 0.394Dia 10.00mm for this device.Its coefficient is R and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.With the voltage 2kV, it is capable of operating.Lead pitch of a capacitor is simply the distance (spacing) between adjacent threads, and its pitch is 7.5mm.
DEHR33D681KN3A Features
a size/dimension of 0.394Dia 10.00mm
with R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 2kV