DEHR33D681KA3B
Mfr.Part #
DEHR33D681KA3B
Description
CAP CER 680PF 2KV RADIAL
Capacitance :
680pF
Operating Temperature :
-25°C~125°C
Pbfree Code :
yes
Height Seated (Max) :
0.512 13.00mm
Lead Pitch :
7.5mm
Packaging :
Bulk
Voltage - Rated DC :
2kV
Lead Free :
Lead Free
GENERAL PURPOSE
Lead Length :
25mm
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.394Dia 10.00mm
600 µm
Radiation Hardening :
No
Depth :
5mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2000V
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Datasheets
DEHR33D681KA3B
Murata Electronics DEHR33D681KA3B
DEH 680pF Ceramic Capacitor ±10% R 0.394Dia 10.00mm -25°C~125°C 2 Terminations High Voltage, Low Dissipation Factor Through Hole Radial, Disc
DEHR33D681KA3B Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.394Dia 10.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 2kV, it can operate.7.5mm is the pitch of the lead of a capacitor, which is simply the distance (spacing) between adjacent threads.
DEHR33D681KA3B Features
a size/dimension of 0.394Dia 10.00mm
with R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 2kV