DEHR33D471KN3A
Mfr.Part #
DEHR33D471KN3A
Description
CAP CER 470PF 2KV RADIAL
600 µm
Material :
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2000V
Length :
9mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Voltage - Rated DC :
2kV
Tolerance :
±10%
Depth :
5mm
Lead Pitch :
7.5mm
Capacitance :
470pF
Packing Method :
Ammo Pack
Operating Temperature :
-25°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.472 12.00mm
Size / Dimension :
0.354Dia 9.00mm
Datasheets
DEHR33D471KN3A
Murata Electronics DEHR33D471KN3A
DEH Radial Disc Ceramic Capacitor 0.354Dia 9.00mm R ±10% 470pF