DEHR33D471KB3B
Mfr.Part #
DEHR33D471KB3B
Description
CAP CER 470PF 2KV RADIAL
Lead Pitch :
7.5mm
Lead/Base Style :
Straight
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2000V
Size Code :
Size / Dimension :
0.354Dia 9.00mm
Tolerance :
±10%
GENERAL PURPOSE
Length :
9mm
Height Seated (Max) :
0.472 12.00mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-25°C~125°C
Depth :
5mm
Capacitance :
470pF
Voltage - Rated DC :
2kV
Datasheets
DEHR33D471KB3B
Murata Electronics DEHR33D471KB3B
DEH 470pF Ceramic Capacitor ±10% R 0.354Dia 9.00mm -25°C~125°C 2 Terminations High Voltage, Low Dissipation Factor Through Hole Radial, Disc
DEHR33D471KB3B Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.354Dia 9.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 2kV, it can operate.7.5mm is the pitch of the lead of a capacitor, which is simply the distance (spacing) between adjacent threads.
DEHR33D471KB3B Features
a size/dimension of 0.354Dia 9.00mm
with R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 2kV