DEHR33D392KB4B
Mfr.Part #
DEHR33D392KB4B
Description
CAP CER 3900PF 2KV RADIAL
Depth :
5mm
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Lead Pitch :
10mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2000V
Capacitance :
3900pF
Operating Temperature :
-25°C~125°C
Voltage - Rated DC :
2kV
Size / Dimension :
0.787Dia 20.00mm
Tolerance :
±10%
Height Seated (Max) :
0.906 23.00mm
Length :
20mm
Datasheets
DEHR33D392KB4B
Murata Electronics DEHR33D392KB4B
DEH 3900pF Ceramic Capacitor ±10% R 0.787Dia 20.00mm -25°C~125°C 2 Terminations High Voltage, Low Dissipation Factor Through Hole Radial, Disc
DEHR33D392KB4B Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.787Dia 20.00mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is R.Powered by voltage of 2kV, it can be operated with a voltage of rated DC.A capacitor's lead pitch is simply the spacing between adjacent threads, which is the value of 10mm.
DEHR33D392KB4B Features
a size/dimension of 0.787Dia 20.00mm
with R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 2kV