DEHR33D392KA4B
Mfr.Part #
DEHR33D392KA4B
Description
CAP CER 3900PF 2KV RADIAL
Capacitance :
3900pF
Depth :
5mm
Tolerance :
±10%
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2000V
Height Seated (Max) :
0.906 23.00mm
Lead Free :
Lead Free
Size / Dimension :
0.787Dia 20.00mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Voltage - Rated DC :
2kV
Lead Length :
25mm
Operating Temperature :
-25°C~125°C
Lead Pitch :
10mm
Datasheets
DEHR33D392KA4B
Murata Electronics DEHR33D392KA4B
DEH 3900pF Ceramic Capacitor ±10% R 0.787Dia 20.00mm -25°C~125°C 2 Terminations High Voltage, Low Dissipation Factor Through Hole Radial, Disc
DEHR33D392KA4B Overview
Programs on this device are of 0.787Dia 20.00mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with R being the highest temperature coefficient.The unit can operate at 2kV Volts DC - Rated DC.There is no pitch on capacitors. The pitch on capacitors is simply the distance (spacing) between adjacent threads.
DEHR33D392KA4B Features
a size/dimension of 0.787Dia 20.00mm
with R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 2kV