DEHR33D391KN3A
Mfr.Part #
DEHR33D391KN3A
Description
CAP CER 390PF 2KV RADIAL
Size / Dimension :
0.315Dia 8.00mm
Tolerance :
±10%
Height Seated (Max) :
0.433 11.00mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Lead Pitch :
7.5mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2000V
Depth :
5mm
1 (Unlimited)
Length :
8mm
Voltage - Rated DC :
2kV
Capacitance :
390pF
HTS Code :
Packing Method :
Ammo Pack
Operating Temperature :
-25°C~125°C
Datasheets
DEHR33D391KN3A
Murata Electronics DEHR33D391KN3A
DEH 390pF Ceramic Capacitor ±10% R 0.315Dia 8.00mm -25°C~125°C 2 Terminations High Voltage, Low Dissipation Factor Through Hole Radial, Disc
DEHR33D391KN3A Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.315Dia 8.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 2kV, it can operate.7.5mm is the pitch of the lead of a capacitor, which is simply the distance (spacing) between adjacent threads.
DEHR33D391KN3A Features
a size/dimension of 0.315Dia 8.00mm
with R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 2kV