DEHR33D332KA4B
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DEHR33D332KA4B
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
Radial, Disc
Datasheet
Download
Description
CAP CER 3300PF 2KV RADIAL
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Ceramic Capacitors
HTS Code :
Diameter :
19mm
Multilayer :
No
Temperature Coefficient :
R
Tolerance :
±10%
Lead Pitch :
10mm
Height Seated (Max) :
0.866 22.00mm
Composition :
Ceramic
Lead Length :
25mm
Temperature Characteristics Code :
R
Depth :
5mm
Pbfree Code :
yes
Mounting Type :
Through Hole
Size Code :
Applications :
GENERAL PURPOSE
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated DC :
2kV
Capacitance :
3300pF
Mount :
Through Hole
Package / Case :
Radial, Disc
Feature :
High Voltage, Low Dissipation Factor
Size / Dimension :
0.748Dia 19.00mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Bulk
Lead Free :
Lead Free
Lead Style :
Formed Leads
Lead/Base Style :
Flat
Series :
DEH
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2000V
Lead Diameter :
600 µm
Operating Temperature :
-25°C~125°C
Number of Terminations :
2
Lifecycle Status :
DISCONTINUED (Last Updated: 5 months ago)
Termination :
Radial
Datasheets
DEHR33D332KA4B
Murata Electronics DEHR33D332KA4B
DEH 3300pF Ceramic Capacitor ±10% R 0.748Dia 19.00mm -25°C~125°C 2 Terminations High Voltage, Low Dissipation Factor Through Hole Radial, Disc
DEHR33D332KA4B Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.748Dia 19.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 2kV, it can operate.10mm is the pitch of the lead of a capacitor, which is simply the distance (spacing) between adjacent threads.
DEHR33D332KA4B Features
a size/dimension of 0.748Dia 19.00mm
with R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 2kV