DEHR33D331KN3A
Mfr.Part #
DEHR33D331KN3A
Description
CAP CER 330PF 2KV RADIAL
Height Seated (Max) :
0.433 11.00mm
Packing Method :
Ammo Pack
Radiation Hardening :
No
Length :
8mm
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Capacitance :
330pF
Tolerance :
±10%
RoHS Status :
RoHS Compliant
Lead/Base Style :
Straight
Size / Dimension :
0.315Dia 8.00mm
HTS Code :
Voltage - Rated DC :
2kV
Packaging :
Tape and Box (TB)
Size Code :
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2000V
Depth :
5mm
Lead Pitch :
7.5mm
Operating Temperature :
-25°C~125°C
Datasheets
DEHR33D331KN3A
Murata Electronics DEHR33D331KN3A
DEH 330pF Ceramic Capacitor ±10% R 0.315Dia 8.00mm -25°C~125°C 2 Terminations High Voltage, Low Dissipation Factor Through Hole Radial, Disc
DEHR33D331KN3A Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.315Dia 8.00mm.This coefficient equals R indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.The voltage - Rated DC of 2kV allows it to function.Ceramic capacitor is the distance between adjacent threads that determines the lead pCeramic capacitorch of a capacCeramic capacitoror.
DEHR33D331KN3A Features
a size/dimension of 0.315Dia 8.00mm
with R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 2kV