DEHR33D331KB3B
Mfr.Part #
DEHR33D331KB3B
Description
CAP CER 330PF 2KV RADIAL
Size / Dimension :
0.315Dia 8.00mm
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2000V
Voltage - Rated DC :
2kV
Lead Pitch :
7.5mm
Capacitance :
330pF
HTS Code :
Height Seated (Max) :
0.433 11.00mm
Operating Temperature :
-25°C~125°C
Ceramic
Length :
8mm
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±10%
Depth :
5mm
Datasheets
DEHR33D331KB3B
Murata Electronics DEHR33D331KB3B
DEH 330pF Ceramic Capacitor ±10% R 0.315Dia 8.00mm -25°C~125°C 2 Terminations High Voltage, Low Dissipation Factor Through Hole Radial, Disc
DEHR33D331KB3B Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.315Dia 8.00mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is R.Ceramic capacitor is able to operate wCeramic capacitorh the voltage - Rated DC of 2kV.The lead pitch of a capacitor is simply the distance (spacing) between adjacent threads, and its pitch is 7.5mm.
DEHR33D331KB3B Features
a size/dimension of 0.315Dia 8.00mm
with R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 2kV