DEHR33D272KN7A
Mfr.Part #
DEHR33D272KN7A
Description
CAP CER 2700PF 2KV RADIAL
Depth :
5mm
Package / Case :
Radial, Disc
Pbfree Code :
yes
Capacitance :
2700pF
HTS Code :
Packaging :
Tape and Box (TB)
Packing Method :
Ammo Pack
Lead Pitch :
7.5mm
Size Code :
Voltage - Rated DC :
2kV
GENERAL PURPOSE
Length :
17mm
Tolerance :
±10%
Lead/Base Style :
Straight
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2000V
Height Seated (Max) :
0.787 20.00mm
Operating Temperature :
-25°C~125°C
JESD-609 Code :
e2
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.669Dia 17.00mm
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Datasheets
DEHR33D272KN7A
Murata Electronics DEHR33D272KN7A
DEH 2700pF Ceramic Capacitor ±10% R 0.669Dia 17.00mm -25°C~125°C 2 Terminations High Voltage, Low Dissipation Factor Through Hole Radial, Disc
DEHR33D272KN7A Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.669Dia 17.00mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is R.Powered by voltage of 2kV, it can be operated with a voltage of rated DC.A capacitor's lead pitch is simply the spacing between adjacent threads, which is the value of 7.5mm.
DEHR33D272KN7A Features
a size/dimension of 0.669Dia 17.00mm
with R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 2kV