DEHR33D222KN7A
Mfr.Part #
DEHR33D222KN7A
Description
CAP CER 2200PF 2KV RADIAL
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Height Seated (Max) :
0.709 18.00mm
Lead Style :
Formed Leads
Capacitance :
2200pF
Size / Dimension :
0.591Dia 15.00mm
Lead Pitch :
7.5mm
Radiation Hardening :
No
Packing Method :
Ammo Pack
Size Code :
Packaging :
Tape and Box (TB)
Tolerance :
±10%
R
Lead/Base Style :
Straight
RoHS Status :
RoHS Compliant
Voltage - Rated DC :
2kV
Depth :
5mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2000V
Operating Temperature :
-25°C~125°C
Datasheets
DEHR33D222KN7A
Murata Electronics DEHR33D222KN7A
DEH 2200pF Ceramic Capacitor ±10% R 0.591Dia 15.00mm -25°C~125°C 2 Terminations High Voltage, Low Dissipation Factor Through Hole Radial, Disc
DEHR33D222KN7A Overview
A 0.591Dia 15.00mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is R.This device can operate on voltage - Rated DC of 2kV.There is no lead pitch on capacitors, and it is simply the distance (spacing) between adjacent threads.
DEHR33D222KN7A Features
a size/dimension of 0.591Dia 15.00mm
with R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 2kV