DEHR33D221KD3B
Mfr.Part #
DEHR33D221KD3B
Description
CAP CER 220PF 2KV RADIAL
Operating Temperature :
-25°C~125°C
Voltage - Rated DC :
2kV
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Composition :
Ceramic
Lead Pitch :
7.5mm
Depth :
5mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2000V
Height Seated (Max) :
0.394 10.00mm
Size / Dimension :
0.276Dia 7.00mm
Length :
7mm
Capacitance :
220pF
Tolerance :
±10%
Datasheets
DEHR33D221KD3B
Murata Electronics DEHR33D221KD3B
DEH 220pF Ceramic Capacitor ±10% R 0.276Dia 7.00mm -25°C~125°C 2 Terminations High Voltage, Low Dissipation Factor Through Hole Radial, Disc
DEHR33D221KD3B Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.276Dia 7.00mm.This coefficient equals R indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.The voltage - Rated DC of 2kV allows it to function.Ceramic capacitor is the distance between adjacent threads that determines the lead pCeramic capacitorch of a capacCeramic capacitoror.
DEHR33D221KD3B Features
a size/dimension of 0.276Dia 7.00mm
with R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 2kV