DEHR33D182KA3B
Mfr.Part #
DEHR33D182KA3B
Description
CAP CER 1800PF 2KV RADIAL
Size / Dimension :
0.551Dia 14.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±10%
Lead Length :
25mm
Diameter :
14mm
Lead Pitch :
7.5mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2000V
Lifecycle Status :
DISCONTINUED (Last Updated: 5 months ago)
Operating Temperature :
-25°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.669 17.00mm
Depth :
5mm
Radial, Disc
Lead Free :
Lead Free
Packaging :
Bulk
Capacitance :
1800pF
Voltage - Rated DC :
2kV
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Datasheets
DEHR33D182KA3B
Murata Electronics DEHR33D182KA3B
DEH 1800pF Ceramic Capacitor ±10% R 0.551Dia 14.00mm -25°C~125°C 2 Terminations High Voltage, Low Dissipation Factor Through Hole Radial, Disc
DEHR33D182KA3B Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.551Dia 14.00mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is R.Ceramic capacitor runs on voltage of 2kV - Rated DC.An unbalanced capacitor has a pitch of 1 (the distance between adjacent threads).
DEHR33D182KA3B Features
a size/dimension of 0.551Dia 14.00mm
with R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 2kV