DEHR33D152KN3A
Mfr.Part #
DEHR33D152KN3A
Description
CAP CER 1500PF 2KV RADIAL
1 (Unlimited)
Length :
12mm
Capacitance :
1500pF
Size / Dimension :
0.472Dia 12.00mm
Lead Free :
Lead Free
Depth :
5mm
Lead Pitch :
7.5mm
Lifecycle Status :
DISCONTINUED (Last Updated: 4 months ago)
Multilayer :
No
Packing Method :
Ammo Pack
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
HTS Code :
Lead/Base Style :
Straight
Height Seated (Max) :
0.591 15.00mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2000V
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Operating Temperature :
-25°C~125°C
Packaging :
Tape and Box (TB)
Voltage - Rated DC :
2kV
Tolerance :
±10%
Datasheets
DEHR33D152KN3A
Murata Electronics DEHR33D152KN3A
DEH 1500pF Ceramic Capacitor ±10% R 0.472Dia 12.00mm -25°C~125°C 2 Terminations High Voltage, Low Dissipation Factor Through Hole Radial, Disc
DEHR33D152KN3A Overview
A 0.472Dia 12.00mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is R.This device can operate on voltage - Rated DC of 2kV.There is no lead pitch on capacitors, and it is simply the distance (spacing) between adjacent threads.
DEHR33D152KN3A Features
a size/dimension of 0.472Dia 12.00mm
with R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 2kV